Szukaj:
Menu
Rejestracja
Wizyta konsultacyjna
Żylaki kończyn dolnych
Hemoroidy (żylaki odbytu)
Leczenie nieoperacyjne
Leczenie laserami
Leczenie chirurgiczne
Zapalenie żył i zakrzepica
Obrzęki i bóle nóg
Choroby żył u kobiet w ciąży
Hormony i choroby żył
Owrzodzenie podudzi
Leki w chorobach żył
Jak zapobiegać chorobie?
Obrazy USG żył
Polecamy
Galeria
Konkurs "Nogi Świata"
Jak wygrać bezpłatne badanie
Sonda
Co wg Ciebie ma największe znaczenie przy operacji żylaków:
metoda operacji np. laser, zamrażanie, stripping itp.
doświadczenie i umiejętności chirurga
renoma kliniki, szpitala
rozległość i wielkość żylaków
wiek chorego i jego inne choroby

Laserowe usuwanie, leczenie żylaków, pajączków, naczynek.

 

Leczenie laserami żylaków kończyn dolnych

Lasery stosowane w leczeniu żylaków można podzielić na dwa rodzaje.

Pierwsze to lasery o większej mocy, używane do zamykania dużych niewydolnych żył, np. żyły odpiszczelowej czy odstrzałkowej z refluxem opisywanym w badaniu met. USG Duplex Doppler, - obrazy z USG żył.

Laserowe operacje żylaków

kończyn dolnych (ang. EVLT - EndoVenous Laser Treatment) zastosowano po raz pierwszy w USA w 2002 roku. Od tego czasu obserwuje się coraz większą popularność tej metody, co wynika z wielu jej zalet:


 Laserowe operacje żylaków kończyn dolnych - zalety metody:
   - nie wymaga hospitalizacji (wyjście do domu w dniu zabiegu)
   - znieczulenie miejscowe
   - krótki czas operacji
   - brak nacięć i blizn pooperacyjnych
   - szybki powrót do codziennej aktywności ( zwykle 1-2 dni)
   - wysoka skuteczność zabiegu
   - małe ryzyko powikłań
schemat - mini
EVLT
- powiększ

 
Biorąc pod uwagę zalety tej metody, przewiduje się, że za kilka lat stanie się ona podstawowym sposobem leczenia niewydolności dużych żył powierzchownych. Ta nowoczesna metoda leczenia endowaskularnego pozwala na zamknięcie światła dużej żyły bez wykonywania nacięć na skórze, co jest niemożliwe do uzyskania metodami tradycyjnymi. Istota tej metody polega na wprowadzeniu do światła niewydolnej żyły cewnika, którego końcówka emituje światło lasera. Wyzwolona w ułamku sekundy energia powoduje szybkie obkurczenie i zamknięcie niewydolnej żyły. Nie jest konieczne usuwanie tej żyły, jak to się dzieje w metodach tradycyjnych. Bezpośrednio po zabiegu chory może wstać i chodzić - nie ma potrzeby leżenia czy hospitalizacji.

 Drugą grupę stanowią lasery stosowane w leczeniu teleangiektazji (pajączków, naczynek) i tzw. żyl siatkowatych. Wymagają one mniejszej mocy i stosowane są w zależności od rodzaju zmienionych żyłek zamiennie ze skleroterapią. Laserowe

usuwanie pajączków

i pękajacych naczynek jest czasem jedyną skuteczną metodą ich leczenia.


 W naszym Ośrodku stosujemy najnowszy laser Fotona XP-2, który dzięki najwyższej mocy i zaawansowanym systemom bezpieczeństwa jest najszybszym i najbezpieczniejszym laserem na rynku.

Laserowe usuwanie żylaków

przy jego pomocy jest  pewniejsze niż przy laserach poprzednich generacji (ma wiekszą skuteczność pełnego zamknięcia żylaka). Jest to laser neodymowo-jagowy o długości fali 1064nm. Ma on najgłębiej penetrujący promień lasera dostępny na rynku, dzięki temu może niszczyć naczynia o dużej średnicy głęboko schowane pod skórą. Jednocześnie, dzięki homogenicznej penetracji, ma on bardzo szerokie spektrum zastosowania oraz minimalizuje ryzyko uszkodzenia tkanek.
 

Chcemy podkreślić, że szczególne znaczenie dla uzyskania dobrego wyniku leczenia żylaków mają przede wszystkim doświadczenie i umiejętności lekarza wykonującego zabieg. Potrafi on bowiem wybrać najlepszą metodę i sposób leczenia żylaków (np. kriochirurgia, flebectomia, echoskleroterapia, metody endowaskularne, np. laserowa)
a następnie prawidłowo przeprowadzić zabieg.

Zalecenia przed leczeniem laserem:

  • odstawienie leków hormonalnych (dotyczy szczególnie leków antykoncepcyjnych) minimum 2 tyg. przed zabiegiem
  • wygolenie włosów ze skóry na obszarze, gdzie zaplanowano zabieg (najlepiej w dniu zabiegu) lub depilacja chemiczna przy użyciu maści lub kremów depilujących
  • unikanie maści i  kremów fotouczulających w okresie okolozabiegowym np. Vit.A
Uwaga!!!

Zabiegi operacyjne dużych żylaków (niewydolna żyła odpiszczelowa lub odstrzalkowa) wykonujemy w znieczuleniu zapewniającym bezbólowy przebieg operacji i pełen komfort pooperacyjny.
Zabiegi, po których wymagany jest przez kilkanaście godzin fachowy nadzór medyczny, wykonywane są w Klinice Chirurgii Endoskopowej.


RejestracjaPokój choregoSala zabiegowa
Rejestracja
Pokój choregoSala zabiegowa

»
kliknij na obrazku aby go powiększyć «

Copyright 2007 by Trol Intermedia