Szukaj:
Menu
Rejestracja
Wizyta konsultacyjna
Żylaki kończyn dolnych
Hemoroidy (żylaki odbytu)
Leczenie nieoperacyjne
Leczenie laserami
Leczenie chirurgiczne
Zapalenie żył i zakrzepica
Obrzęki i bóle nóg
Choroby żył u kobiet w ciąży
Hormony i choroby żył
Owrzodzenie podudzi
Leki w chorobach żył
Jak zapobiegać chorobie?
Obrazy USG żył
Polecamy
Galeria
Konkurs "Nogi Świata"
Jak wygrać bezpłatne badanie
Sonda
Co wg Ciebie ma największe znaczenie przy operacji żylaków:
metoda operacji np. laser, zamrażanie, stripping itp.
doświadczenie i umiejętności chirurga
renoma kliniki, szpitala
rozległość i wielkość żylaków
wiek chorego i jego inne choroby

Hemoroidy – leczenie żylaków odbytu - proktolog

 
Hemoroidy objawy (żylaki odbytu, guzki krwawnicze)
Wiele osób dorosłych cierpi na hemoroidy. Typowe objawy hemoroidów to krwawienie, bóle, uwypuklanie się hemoroidów z odbytu, świąd odbytu. Żaden z tych objawów nie jest jednak typowy dla hemoroidów, więc ich rozpoznanie można ustalić dopiero po wykluczeniu innych chorób (m. in. szczeliny odbytu, przetoki, ropnia lub nowotworu) na podstawie dokładnego badania lekarskiego.

Powikłania hemoroidów
W wielu przypadkach żylaki nie powodują żadnych powikłań. Niekiedy mogą jednak być przyczyną stanów zapalnych - pojawia się ból i świąd odbytu. Często pierwszym objawem, który zwraca uwagę na hemoroidy jest krwawienie z odbytu. Objaw ten nie może być bagatelizowany, ponieważ rzadko, ale zdarza się, że przyczyną krwawienia może być nowotwór !!!
Z tych powodów żylaki możliwie wcześnie powinny być zbadane i odpowiednio leczone.

Badanie hemoroidów
Proktolog wykonujący badanie ocenia okolicę odbytu, kanał odbytu, napięcie mięśniowe, stan śluzówki. Najlepszym sposobem uwidocznienia guzków krwawniczych jest anoskopia. Badanie polega na założeniu wziernika i oglądaniu oświetlonego kanału odbytu.
W naszym Ośrodku zapewniamy Państwu pełen komfort i intymność badania.

 

Leczenie hemoroidów

(leczenie guzków krwawniczych)
Leczenie żylaków odbytu zależy od stopnia ciężkości choroby.

 

  • W przypadku, kiedy hemoroidy nie wypadają, leczenie rozpoczyna się metodą zachowawczą (dieta bogatoresztkowa z dużą ilością płynów, preparaty kortykosteroidów i leki znieczulające miejscowo)
  • Małoinwazyjne metody zabiegowe stosuje się, kiedy hemoroidy powiększają się, a następnie uwypuklają w odbycie przy oddawaniu stolca
  • Wycięcie chirurgiczne (wiążące się ze znacznie większym bólem i poważniejszymi powikłaniami niż małoinwazyjne leczenie nieoperacyjne) powinno być zarezerwowane dla niewielkiej grupy chorych ze znacznie zaawansowanymi hemoroidami
W Ośrodku VENAVITA stosujemy małoinwazyjne metody zabiegowe polecane w aktualnych (2009) wytycznych Amerykańskiego Towarzystwa Gastroenterologicznego.
  • Ligacja opaskami gumowymi, tzw. metoda Barona (tzw. "gumkowanie")
    Przy użyciu anoskopu wprowadza się do odbytu aparat zasysający żylak i na podstawę żylaka zakłada się małą gumkę. Doprowadza to do "zaschnięcia" żylaka w ciągu 2-3 tygodni
  • Skleroterapia
    Metoda polega na wstrzyknięciu do żylaka płynu doprowadzającego do jego zwłóknienia w ciągu kilku tygodni
  • Laserowe usuwanie hemoroidów

Co zrobi lekarz?
Oceni stopień nasilenia hemoroidów. Badanie lekarskie przeprowadzane w Ośrodku VENAVITA uzupełniają nowoczesne metody diagnostyczne, np. badanie ultrasonograficzne (USG Duplex Doppler) oraz anoskopia.
Po przeprowadzonym badaniu lekarz zadecyduje, jakie środki zastosować w Twoim przypadku do leczenia hemoroidów (dieta, stosowanie leków, skleroterapia - ostrzykiwanie żył, założenie gumek, zamrażanie hemoroidów, laserowe leczenie hemoroidów, czy też leczenie operacyjne). Często w leczeniu guzków krwawniczych odbytu stosuje się wiele metod równocześnie, w zależności od stopnia zaawansowania choroby.

Copyright 2007 by Trol Intermedia