Szukaj:
Menu
Więcej o chorobach żył
Przewlekła niewydolność żylna
Żylaki
Zakrzepowe zapalenie żył
Inne problemy flebologii
Zjazdy flebologiczne
Nowości z piśmiennictwa
Żyły w internecie
Poza flebologią
Polecamy
Galeria
Konkurs "Nogi Świata"
Jak wygrać bezpłatne badanie
Sonda
Co wg Ciebie ma największe znaczenie przy operacji żylaków:
metoda operacji np. laser, zamrażanie, stripping itp.
doświadczenie i umiejętności chirurga
renoma kliniki, szpitala
rozległość i wielkość żylaków
wiek chorego i jego inne choroby

Hemoroidy (żylaki odbytu)

 
Hemoroidy leczenie (żylaki odbytu, guzki krwawnicze)
Wiele osób dorosłych cierpi na hemoroidy. Najczęstsze objawy hemoroidów to krwawienie, bóle odbytu, uwypuklanie się hemoroidów z odbytu i świąd okolicy odbytu. Żaden z tych objawów nie jest jednak typowy dla hemoroidów, więc ich rozpoznanie można ustalić dopiero po wykluczeniu innych chorób (m. in. szczeliny odbytu, przetoki, ropnia lub nowotworu) na podstawie dokładnego badania lekarskiego.

Powikłania hemoroidów
W wielu przypadkach żylaki nie powodują żadnych powikłań. Niekiedy mogą jednak być przyczyną stanów zapalnych - pojawia się ból i świąd odbytu. Często pierwszym objawem, który zwraca uwagę na hemoroidy jest krwawienie z odbytu. Objaw ten nie może być bagatelizowany, ponieważ rzadko, ale zdarza się, że przyczyną krwawienia może być nowotwór !!!
Z tych powodów żylaki możliwie wcześnie powinny być zbadane i odpowiednio leczone.

Badanie hemoroidów
Proktolog wykonujący badanie ocenia okolicę odbytu, kanał odbytu, napięcie mięśniowe, stan śluzówki. Najlepszym sposobem uwidocznienia guzków krwawniczych jest anoskopia. Badanie polega na założeniu wziernika i oglądaniu oświetlonego kanału odbytu.
W naszym Ośrodku zapewniamy Państwu pełen komfort i intymność badania.

Leczenie hemoroidów
Leczenie żylaków odbytu zależy od stopnia ciężkości choroby.

  • W przypadku, kiedy hemoroidy nie wypadają, leczenie rozpoczyna się metodą zachowawczą (dieta bogatoresztkowa z dużą ilością płynów, preparaty kortykosteroidów i leki znieczulające miejscowo)
  • Małoinwazyjne metody zabiegowe stosuje się, kiedy hemoroidy powiększają się, a następnie uwypuklają w odbycie przy oddawaniu stolca (m.in. metoda Barona tzw. gumkowanie, czy laserowe leczenie hemoroidów)
  • Wycięcie chirurgiczne (wiążące się ze znacznie większym bólem i poważniejszymi powikłaniami niż małoinwazyjne leczenie nieoperacyjne) powinno być zarezerwowane dla niewielkiej grupy chorych ze znacznie zaawansowanymi hemoroidami

Copyright 2007 by Trol Intermedia