Szukaj:
Menu
Rejestracja
Wizyta konsultacyjna
Żylaki kończyn dolnych
Hemoroidy (żylaki odbytu)
Leczenie nieoperacyjne
Leczenie laserami
Leczenie chirurgiczne
Zapalenie żył i zakrzepica
Obrzęki i bóle nóg
Choroby żył u kobiet w ciąży
Hormony i choroby żył
Owrzodzenie podudzi
Leki w chorobach żył
Jak zapobiegać chorobie?
Obrazy USG żył
Polecamy
Galeria
Konkurs "Nogi Świata"
Jak wygrać bezpłatne badanie
Sonda
Co wg Ciebie ma największe znaczenie przy operacji żylaków:
metoda operacji np. laser, zamrażanie, stripping itp.
doświadczenie i umiejętności chirurga
renoma kliniki, szpitala
rozległość i wielkość żylaków
wiek chorego i jego inne choroby

Wizyta konsultacyjna

 

Każdy przypadek choroby żylakowej jest inny i żylaki, które widzimy na nodze mają często swój początek ukryty głębiej i dalej od miejsc, które oglądamy. Dlatego w czasie krótkiej informacji telefonicznej niemożliwe jest postawienie diagnozy, a także ustalenie sposobu i kosztów leczenia żylaków.

W trakcie wizyty konsultacyjnej lekarz pyta o dolegliwości związane z chorobą żył - np. czy są bóle nóg? czy pojawiają się obrzęki podudzi wieczorem? itd. Pyta także, czy w Państwa rodzinie ktoś chorował na żylaki, zakrzepicę żylną i inne choroby żył.

Badanie USG Lekarz odpowiada także na pytania dotyczące choroby żył, wyjaśnia przyczynę dolegliwości i rozwoju żylaków. Po dokładnym wywiadzie przechodzi się do badania obu nóg, wykonując m.in. bezbolesne badanie dopplerowskie przepływu krwi lub USG Duplex-Doppler Color i w razie potrzeby badanie fotopletyzmograficzne (nieinwazyjne, bezbolesne badanie wydolności układu żył głębokich). Opierając się na tych badaniach, ustala się dokładne rozpoznanie i przedstawia najlepszy sposób leczenia.

Mając na uwadze fakt, że najlepszym badaniem układu żylnego, zarówno żylaków jak i żył głębokich (niemożliwych do oceny w badaniu dopplerowskim) jest badanie USG Doppler Color, ustaliliśmy koszt wizyty z tym zaawansowanym badaniem obrazowym na minimalnym poziomie.

Wizyta konsultacyjna trwa kilkanaście - kilkadziesiąt minut, w zależności od złożoności choroby i stopnia jej zaawansowania.
Pełna wizyta flebologiczna składa się z konsultacji lekarskiej, badania USG metodą Duplex-Doppler Color i w razie potrzeby fotopletyzmografii czy wizualizacji transdermalnej

 

 W badaniu układu żylnego często pomocne są nowoczesne techniki pozwalające na "zobaczenie" poszerzonych żył leżących nieco głebiej. W naszym Ośrodku stosujemy metodę przezskórnego obrazowania naczyń - tzw. side-transillumination. Metoda ta pozwala na precyzyjne określenie przebiegu żył, co często znacznie ułatwia zabiegi lecznicze (precyzyjne podawanie leków do żyły, dokładne określenie miejsc nakłucia żyły czy nacięcia skóry)
 transiluminacja
 
 obrazowanie przezskórne naczyń

Copyright 2007 by Trol Intermedia